The Sims 2:
A The Sims 2 egy szimulációs játék,melyet Will Wright tervezett,és az EA dobott piacra. 2004-ben jelent meg a The Sims 2 alapjáték,majd sorban jöttek a kiegészítők: Egyetem,Éjszakák,Vár az üzlet,Házi Állatok,Évszakok,Jó utat,Szabadidő,Nagyvárosi Élet(utóbbit nemrég jelentették be|2008.június 20.|,és 2008.augusztusában kerültnek a boltok polcaira.
forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/The_Sims_2
Need for Speed Most Wanted:
Az EA Games minden évben kiadja játékainak egy újabb változatát! Ezt már megszokhattuk! A 2005-ös évben ez is megtörtént, így megérkezett a híres Need For Speed sorozat újabb tagja, mely a Most Wanted nevet viseli! A készítők megpróbálták egybe olvasztani a Hot Pursuit 2-őt, és az Underground részeket! Szerintem sikerült, és egy nagyon jó játékot kaptunk!
Az Underground 2-höz hasonlóan itt is egy nagyvárosban kóricálhatunk, keresve a versenyeket, illetve a tunning shoppokat, de már nem éjszaka, hanem a Hot Pursuit 2-höz hasonlóan nappal. A játék rengeteg új járművet vonultat fel.
A szokásoktól eltérően nem egy "egyszerű" utcai járgánnyal kezdjük a játékot, hanem egy BMW M3 GTR-el! Majd ezt a kocsit el is veszítjük (egy jó akarónk megbuherálja), és innentől kezdődik a verseny. A Most Wanted "háziasszonya" Mia Townsend (Josie Maran) az egész játékon keresztül a segítségünkön lesz, SMS-eket fogunk tőle kapni a legjobb tippekkel!
A játék lényege, hogy a Blacklist-en (Fekete listán) elérd az első helyezést! Persze a legutolsó helyről indulsz, így 13 versenyzőt kell legyőznöd ahhoz, hogy te legyél a legjobb. Minden ellenfelünknek saját kis bemutató videócskája van, ezeket végig kell néznünk! Csak úgy tudjuk őket legyőzni, ha teljesítjük az előírt követelményeket (pl. rendőrségi szint). Ha ezek megvannak, akkor mehetünk a következő Blacklist versenyző ellen! Jutalmakat is kapunk a győzelmünkért, ez lehet pl. az ellenfél versenyautója, a börtönből való kijutás, pénz, de mindez szerencse kérdése, hiszen 6 pontból kell 2-t kiválasztanunk!
A Blacklist versenyzőin kívül más ellenfeleink is vannak, méghozzá a rendőrök! Az Underground sorozatban hiányoltuk őket, most meg már azt kívánjuk, bár csak ne rakták volna bele őket. De így legalább élvezetesebbé tették a játékot - ez is egy pozitívum. Traffipax és járőr előtt elkezd csipogni a jelzőnk ezzel is figyelmeztetve minket, hogy ott valami nem "kóser". Minél feltűnőbb a kocsink, minél nagyobb a hírnevünk annál jobban tapadnak ránk a zsernyákok. A kordonokon, a benzinkutakon törve-zúzva átmehetünk, ezért is pontot kapunk. Lehagyva üldözőnket, már is egy újabba botlunk. Egy bizonyos szint elérése után, az égből is figyelnek minket, egy helikopter segítségével.
Szinte ugyan azok a versenystílusok találhatók meg a játékban, mint az Underground-ban. Azért néhánnyal bővült a lista: a traffipaxnál a gyorsaság számít, időmérőnél pedig az autópályán lévő kapuknál kell előbb elhaladni, illetve még néhány rendőr verzió.
Jó játékot mindenkinek!
Call of Duty 4:
A Call of Duty témájában leginkább a Battlefield 1942-hoz hasonlítható, míg játékrendszere a Medal of Honor: Allied Assault-hoz. A játék különböző kampányokat és küldetéseket tartalmaz, egy-egy katona szemszögéből nézve (Martin közlegény, amerikai 101. légideszant hadosztály; John Evans őrmester, brit 6. légideszant hadosztály; Alekszej Ivanovics Voronyin őrmester, szovjet Vörös Hadsereg).
Az amerikai hadjárat Martin közlegény D-napi ejtőernyős landolásával kezdődik, és egy hadifogoly-tábor felszabadításával végződik. A britek a híres Pegasus-híd elfoglalása után egy V-2 kilövőállványt semmisítenek meg. Az orosz hadjárat eleje tulajdonképpen az Ellenség a kapuknál című háborús film (A Sztálingrádi csata) teljes átvétele, majd a szovjet zászló berlini kitűzésével fejeződik be.
A játékban a következő fegyverek szerepelnek (pisztoly, puska, géppisztoly vagy gépkarabély, géppuska vagy golyószóró, mesterlövész puska sorrendben):
Németország
- Luger
- Kar98k
- MP40, MP44 (Stg 44)
- MG42
- Távcsöves Kar98k
Egyesült Államok
- Colt M1911
- M1 Garand, M1A1 Carbine (karabély)
- Thompson SMG
- BAR (Browning Automatic Rifle)
- Springfield
Nagy-Britannia
- Webley
- Lee-Enfield
- Sten SMG
- Bren
- Távcsöves Lee-Enfield
Szovjetunió
- Luger
- Moszin–Nagant
- PPS–41
- Nincs géppuska vagy golyószóró
- Távcsöves Moszin–Nagant
Egyéb (német) fegyverek
- FG42 (távcsöves gépfegyver)
- Panzerfaust (páncélököl)
- Panzercheck (páncélököl)
|